وب

وب جزیی از اینترنت است.وب مخزنی از فضای اینترنتی است که هر یک دارای آدرس مشخصی هستندکه توسط آنها مسیریابی و یافته میشوند وکاربری که به شبکه اینترنت متصل شده میتوانند با نوشتن آدرسی از روی صفحه وب بر روی نوار آدرس مرورگر خود به صفحه وب موردنظر که در مخزن صفحات وب که در اینترنت قرار دارد، دسترسی یابد.

با وصل شدن شما به سرور ارائه دهنده سرویس اینترنتی شما جزو میلیونها کامپیوتر موجود در اینترنت قرار میگیرید.

با تایپ آدرس یکی از صفحات وب در مرورگر خود، به جمع استفاده کننده های وب قرار میگیرید.

با این توصیف میتوان گفت وب چیزیست در دل اینترنت و وب بدونه اینترنت معنایی ندارد اما اینترنت بدونه وب همچنان کار ارتباط میان کاربران را انجام میدهد.

وب توسط تیم برزیلی با نام شبکه گسترده جهانی یا(world wide web) اختراع گشت و تا قبل از آن مفهوم ارتباط اینترنتی تنها منوط به ارسال و دریافت اطلاعات مستقیم از یک کاربر به کاربر دیگر بود ولی با ظهور وب فضا یا محدوده ای ایجاد گشت که کاربران در این فضا دیتا ها و یا اطلا عات خود را قرار میدادند و این فضا ها به فضا های کوچکتری با نام صفحات تقسیم میشدند.

هر صفحه دارای آدرسی منحصربه فرد است کاربران دیگر از طریق تایپ آدرس در برنامه های مرورگری مانند اکسپلورر،امکان مشاهده و باز دید آن صفحه را که حاوی اطلاعاتی از نوع آن متن یا عکس که شبیه آن است را پیدا میکند .

 

ارتباط وب و اینترنت

آدرس صفحات وب شامل چهار بخش پروتکل که همان httpو یا ftp(یعنی ارسال یا دریافت اطلاعات)بخش www.که اشاره به شبکه گسترده جهانی دارد،نام دامنه که همان نام سایت یا صفحه است که اطلاعات در آن است و بخش آخر پسوند دامنه که همان .irیا .com است ختم میشود.این چهار بخش اشاره به مکانی در وب دارد که آن صفحه اینترنتی در آن قرار داده شده و حاوی اطلاعاتی به زبان htmlمیباشد.

 

سیستم مدیریت محتوای وردپرس – WordPress یکی از پرطرفدارترین و قدرتمند ترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد.این سیستم به زبان فارسی نیز ترجمه شده است و دارای امکانات متعدد برای طراحی و راه اندازی وب سایت های پویا است.
 
برای استفاده از تمامی امکانات این سیستم مدیریت محتوا و عدم برخورد با مشکلات زیاد هنگام استفاده لازم هست که سرویس میزبانی یا هاست شما کاملاً با این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند سازگار باشد.
 
هاست لینوکس وردپرس کاملاً با این سیستم مدیریت محتوا سازگار است و تمامی امکانات مورد نیاز برای نصب و استفاده بدون مشکل از این سیستم را فراهم می کند.

شروع قیمت از

٤,٠٠٠ تومان / ماهیانه

وب

وب

وب
وب