فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبلاگ با وبسایت از لحاض کاربردی:

وبلاگ هم یه نوع وب سایته.وب سایت از دو واژه web site تشکیل شده است.واژه site یعنی پایگاه بنابراین web siteیعنی پایگاه اینترنتی. وبلاگ هم در واقع یک پایگاه اینترنتیه.خوب پس فرق وبلاگ با وبلاگ چیه؟

مهم ترین فرق آنها کاربردشان است.وبلاگ در واقع یک وبسایته که برای اطلاع رسانی ساخته شده و هراز گاهی بروز میشه یعنی اطلاعات جدید به سایت اضافه میشه.مطالب یک وبسایت میتونه مقاله های ورزشی ،اخبار،خاطرات،یادداشت های روزانه و یا هر مطالب دیگری باشد.

تفاوت وبلاگ با وبسایت به لحاض فنی:

همانطور که عرض کردم وبلاگ در واقع یک وبسایته به لحاض فنی وبلاگ و وب سایت خیلی شبیه همدیگه هستن اما وبسایت ها معمولا ساختار پیچیده تری دارند.وبلاگ هاهم درست مثل وب سایت ها به دامین domainیه سرور و یک نرم افزار مدیریت محتوا نیاز دارند.

دامین domain:

دامین یک آدرس منحصر به فرده که باهاش یک وبسایت رو شناسایی میکنن.و از طریق این آدرس میتونید به اون سایت دسترسی پیدا کنید.مثلا elmefarda.comیا مثلا zaban.elmefarda.com

سرورserver :

به زبون ساده سرور یک سیستمه که به اینترنت پرسرعت وصله.نرم افزار سایت روی این سیستم وصل میشه.وظیفه ی سرور اینه که مطالب سایت رو در اختیار کاربران اینترنت قرار میده .

نرم افزار مدیریت محتوا یا همان cms:

این نرم افزار روی سیستم نصب میشه.وظیفه این نرم افزار مدیریت مطالب سایته این نرم افزار اصول گرافیکی ،بانک اطلاعاتی و خیلی چیزای دیگرو اداره میکنه.مثلا این نرم افزار میتونه یه نرم افزار فروشگاهی باشه.با این نرم افزار میتونید اطلاعات شغلی و اطلاعات مربوط به محصولاتتون رو وارد کنید.کاربران از طریق این نرم افزار میتونن محصولات شمارو سفارش بدن.

 

 

سیستم مدیریت محتوای وردپرس – WordPress یکی از پرطرفدارترین و قدرتمند ترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد.این سیستم به زبان فارسی نیز ترجمه شده است و دارای امکانات متعدد برای طراحی و راه اندازی وب سایت های پویا است.
 
برای استفاده از تمامی امکانات این سیستم مدیریت محتوا و عدم برخورد با مشکلات زیاد هنگام استفاده لازم هست که سرویس میزبانی یا هاست شما کاملاً با این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند سازگار باشد.
 
هاست لینوکس وردپرس کاملاً با این سیستم مدیریت محتوا سازگار است و تمامی امکانات مورد نیاز برای نصب و استفاده بدون مشکل از این سیستم را فراهم می کند.

شروع قیمت از

٤,٠٠٠ تومان / ماهیانه

فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبسایت با وبلاگ
فرق وبسایت با وبلاگ