bottom-shape image

فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبسایت با وبلاگ
فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبسایت با وبلاگ

http://anasite.ir/author/kilova/

فرق وبسایت با وبلاگ

فرق وبلاگ با وبسایت از لحاض کاربردی:

وبلاگ هم یه نوع وب سایته.وب سایت از دو واژه web site تشکیل شده است.واژه site یعنی پایگاه بنابراین web siteیعنی پایگاه اینترنتی. وبلاگ هم در واقع یک پایگاه اینترنتیه.خوب پس فرق وبلاگ با وبلاگ چیه؟

مهم ترین فرق آنها کاربردشان است.وبلاگ در واقع یک وبسایته که برای اطلاع رسانی ساخته شده و هراز گاهی بروز میشه یعنی اطلاعات جدید به سایت اضافه میشه.مطالب یک وبسایت میتونه مقاله های ورزشی ،اخبار،خاطرات،یادداشت های روزانه و یا هر مطالب دیگری باشد.

تفاوت وبلاگ با وبسایت به لحاض فنی:

همانطور که عرض کردم وبلاگ در واقع یک وبسایته به لحاض فنی وبلاگ و وب سایت خیلی شبیه همدیگه هستن اما وبسایت ها معمولا ساختار پیچیده تری دارند.وبلاگ هاهم درست مثل وب سایت ها به دامین domainیه سرور و یک نرم افزار مدیریت محتوا نیاز دارند.

دامین domain:

دامین یک آدرس منحصر به فرده که باهاش یک وبسایت رو شناسایی میکنن.و از طریق این آدرس میتونید به اون سایت دسترسی پیدا کنید.مثلا elmefarda.comیا مثلا zaban.elmefarda.com

سرورserver :

به زبون ساده سرور یک سیستمه که به اینترنت پرسرعت وصله.نرم افزار سایت روی این سیستم وصل میشه.وظیفه ی سرور اینه که مطالب سایت رو در اختیار کاربران اینترنت قرار میده .

نرم افزار مدیریت محتوا یا همان cms:

این نرم افزار روی سیستم نصب میشه.وظیفه این نرم افزار مدیریت مطالب سایته این نرم افزار اصول گرافیکی ،بانک اطلاعاتی و خیلی چیزای دیگرو اداره میکنه.مثلا این نرم افزار میتونه یه نرم افزار فروشگاهی باشه.با این نرم افزار میتونید اطلاعات شغلی و اطلاعات مربوط به محصولاتتون رو وارد کنید.کاربران از طریق این نرم افزار میتونن محصولات شمارو سفارش بدن.