bottom-shape image

بالبینگ

بالبینگ

بالبینگ

بالبینگ

بالبینگ
بالبینگ

بالبینگ

بالبینگ

http://anasite.ir/author/kilova/

بالبینگ

بالبینگ چیست؟

بسیاری از افراد از چراغ خواب در اتاق خود استفاده میکنند امروزه نسل جدیدی از چراغ خواب های رومیزی با نام بالبینگ وارد بازار شده که در عین حال یک لامپ دو بعدی است اما از نگاه روبه رو و از عقب سه بعدی به نظر میرسد.

به لطف تکنولوژی جدید میتوان روی مواد 2dتصاویر 3d ساخت که یک نمونه از کاربرد آن در بالبینگ است که در ادامه به معرفی آن میپردازیم.

صفحه پلکسی که نقش پخش نور و ایجاد طرح چراغ خواب سه بعدی را دارد ، از جنسی شفاف و با ضخامت بسیار کم 4الی5 میلی مترو 100%صاف ساخته شده است.بالبینگ یک نور بسیار ملایم و زیبا با طراحی خاص خود به اتاق شما میبخشد.که در عین اینکه دو بعدی است سه بعدی نیز به نظر میرسد.

توهم نوری که به نظر میرسد شما و خانواده ی شمارا شگفت زده می کند.بالبینگ علاوه بر اینکه یک چراغ خواب محسوب میشود میتواند یک وسیله سرگرم کننده برای بچه ها در اتاقشان باشد.برای روشنایی بالبینگ از لامپ های led با نور گرم استفاده میشود که علاوه بر راندمان بالای مصرف انرژی دارای طول عمر 50،000ساعت است.وبیش از حد هم گرم نمیشوند همچنین طرح های بالبینگ به آسانی قابل تعویض است و میتوانید با کمترین هزینه طرح جدیدی داشته باشید.

مهم ترین اجزای تشکیل دهنده بالبینگ چیست؟

1.پایه نوری:

پایه نوری وظیفه تامین نور مورد نیاز چراغ رادارد پایه توسط آدابتور به جریان برق متصل میشود و سپس روشنایی مورد نیاز چراغ را تامین میکنند.پایه از چوب طبیعی و با کیفیت mdfو به صورت دست ساز ساخته شده که چوب طبیعی استفاده شده زیباییه خیره کننده ای داشته و از لحاض کیفیت میتواند سال های طولانی کیفیت مطلوب خود را داشته باشد.از طرفی پایه امکان باز شدن و به راحتی تعمیر میشود.

2.منبع نوری پایه:

منبع نوری داخل پایه که نقش اصلی در محصول را ایفا می کند از نوع smd میباشد.این چراغ های led دارای کیفیت بالایی بوده و عمر بسیار بالایی دارند.

3.صفحه اکرلیک:

صفحه اکرلیک مهم ترین نقش را در زیبایی یک چراغ خواب سه بعدی دارد.صفحات اکریلیک یا پلکسی گلاس ها صفحاتی از جنس پلی کربنات هستند که دارای مقاومت بالا و شفافیت و زیبایی خیره کننده ای بوده و شیشه مقاومی دارند.

اجزای تشکیل دهنده بالبینگ:

بالبینگ از دوقسمت اصلی تشکیل شده قسمت زیرین آن پایه ای از جنس چوب و پلکسی کریستال است . جنس آن از mdf روکش دار مرغوب تهیه شده است.در لایه میانی پایه برای زیبایی بیشتر و پخش شدن دو چندان نور دو پلکسی بکار برده شده .

داخل آن از چراغ ledوsmd اصلی مدار تبدیل کننده برق شهری به دوازده ولت و هیت سینگ خنک کننده قرار دارد.

سیم رابط برق 1/5متر است.

قسمت بالایی و جذاب آن صفحه ای از جنس پلکسی کریستال به قطر چهار متر است.

این پلکسی زیبا،نشکن،مرغوب ،باکیفیت،بسیار شفاف و بدون خش است.

با توجه به شیار های حک شده روی پلکسی،نور بازتابش شده و به صورت سه بعدی دیده میشود.